skip to Main Content

WordPress SSL Sorunu

Merhaba bu yazımda WordPress tabanlı sistem kullananların çok fazla rastlamış olduğu SSL sorununa değinmek istiyorum ilk olarak SSL Nedir buna bakalım

SSL’in açılımı Secure Socket Layer‘dır. Türkçe anlamıysa Güvenli Giriş Katmanı‘dır. SSL kişisel gizlilik ve güvenilirlik sağlayan, network üzerindeki bilgi transferi sırasında bilginin bütünlüğü ve gizliliği (data protection) için sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren bu sayede gizliliğinin ve bütünlüğün korunmasını sağlayan Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür diye tanımlayabiliriz.

Kaynak : https://www.hosting.com.tr/bilgi-bankasi/ssl-nedir-nasil-calisir/

Site sahipleri genelde Cloudflare Kullanır ve SSL denilen arkadaşa pek para verme taraftarı olmaz ama sorun etmeyin bu Eklenti SSL ile alakalı tüm sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır.

Eklenti Sayfası : https://tr.wordpress.org/plugins/really-simple-ssl/

Nasıl Kurulur ?

1.Wordpress Admin panelinizden eklentiler sayfasına giriniz ve Eklentiyi aktif ediniz.

2. 301 Yönlendirmesi vb. Ayarları yaptıktan sonra .htaccess’a eklentinin vermiş olduğu kodu ekleyiniz ve arkanıza yastlanınız.

Eklenti Kurulumu bitmiştir Hayırlı Olsun sorun yaşan arkadaşlarım yorum yaparak destek talebinde bulunabilir iyi günler dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top